Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
8 Luty 2012, 18:01
Spadek mocy w C220 CDI
Autor Wiadomość
WojtekN

Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lipiec 2011, 21:48   Spadek mocy w C220 CDI

W moim C220CDI na trasie silnik traci moc - wchodzi w tryb awaryjny. Na odcinkach do 20km wszystko jest OK. Silnik ma moc jak trzeba, skrzynia automatyczna zmienia biegi, w razie potrzeby redukuje, auto przyspiesza. Na trasie przy duzym ruchu, jak nie da sie wyprzedzac, to mozan przejechac ponad 50km o ile nie przekraczam 90-100km/h. Wystarczy jednak pojechac dluzej z szybkoscia 120 i na dluzszym podjezdzie (tak przynajmniejk kilometr), jak silnik dostanie dluzszego i wiekszego obciazenia to przelacza sie w tryb awaryjny. Tzn. sinik dochodzi do 3 tys. obrotow i ani jednego wiecej, skrzynia przelacza sie najchetniej na najwyzsze biegi i nie redukuje. Mam wrazenie, ze to jakis czujnik temperatury, bo problem pojawia sie tylko po dobrym rozgrzaniu i dluzszym obciazeniu silnika (podjazd, wieksza szybkosc).

Mysle, ze moj przypadek nie jest wyjatkowy i pewnie ktos juz mial podobne problemy. Co robic?
 
 
Darek51085 


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 603
Skąd: Zagórze/Chrzanów
Wysłany: 3 Lipiec 2011, 22:17   

A komputer na diagnostyce co mówi??
_________________
MB W202 250TD 1996r
NR VIN WDB2021281F475953

Cześć Gość Miłej jazdy, z logiem gwiazdy.
 
 
 
WojtekN

Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lipiec 2011, 21:52   

Mechanik wyregulowal cisnienie doladowaniai sksowal błąd na komputerze:
1470 - KTS 550 BOSCH
Jutro wieczorem pojade w trase to sprawdze co z tego wyjdzie naprawde.
 
 
tom1245
AMG PO MODACH

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1654
Skąd: Makow
Wysłany: 7 Lipiec 2011, 20:06   

WojtekN napisał/a:
Mechanik wyregulowal cisnienie doladowania

taaaaaaaaa :roll: ten gościu to ma wykształcenie mechanika i ginekologa :mrgreen: :?:
_________________
WDB2010181A 104.995 odchudzony i pospawany dyfer ;)
WDB2021331A vin nieadekwatny do wyglądu i wyposażenia 182KM i 441NM
WDB2030161A spalił się...
WDB211
 
 
WojtekN

Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Lipiec 2011, 09:48   

Taki komentarz niewiele mi pomaga....

Jedyna obserwacja jest taka, ze po regulacji problem pojawia sie duzo pozniej. Tzn. moge wjechac na auostrade, ustawic 140km/h / mniej wiecej 3200obr/min i jechac tak bez problemu. Czasami da sie rozpedzic nawet do 160km/h, ale wystarczy troche wiekszego ruchu wyprzedzanie, rozpedzanie, kilka razy do 4tys. i znowu 3tys. to wszystko na co auto stac. Slabo.

Moze ktos ma jakis pomysl?
 
 
Tony J.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 196
Skąd: Kutno
Wysłany: 9 Lipiec 2011, 14:39   

Ja mam pomysł genialny, mianowicie zmień mechanika na takiego z lepszym sprzętem i większą wiedzą. Ciśnienia doładowania to się nie reguluje, bo regulować ma je sterownik silnika za pomocą swoich elementów wykonawczych według zapisanej mapy. A samochodów się nie naprawia przez internet tylko w warsztatach, bo poważni fachowcy do każdego przypadku podchodzą indywidualnie. Niestety naprawy na zasadzie " to bedzie to bo ja miałem tak samo" bywają mało skuteczne i kosztowne. Zatem dobrze ci radzę podjedź do kogoś z SD lub HHT i odrobiną doświadczenia, na pewno na tym nie stracisz.
_________________
WDB2020281F204166 Gdzie cylindrów sześć tam trzeba dać jeść.
 
 
WojtekN

Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sierpień 2011, 21:29   

Moge sie podzielic dalszymi doswiadczeniami. Pojechalem do innego serwisu i po dluzszej analizie doszli do wniosku, ze przeplywomierz daje falszywe wyniki. W efekcie komputer sterujacy silnikiem wariowal i wlaczal silnik w tryb awaryjny. Wymienilem czujnik przeplywomierza i auto smiga jak nowe. Problem rozwiazany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,066 sekundy. Zapytań do SQL: 6