Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
odpinanie akumulatora
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 23 Styczeń 2006, 19:30   odpinanie akumulatora

Moze ktoś orientuje się jak wygląda sprawa po odpięciu akumulatora do ładowania. czy komputer po ponownym podpięciu nie będzie miał jakichś błędow,czy wogóle mogą wystąpić jakieś problemy... Czy może lepij ładować podłączony akumulator.. Pozdrawiam. c-180 1998rocznik
Ps. Forum jest ok.
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 23 Styczeń 2006, 20:16   Re: odpinanie akumulatora

Witamy nowego kolege

Naladuj go najlepiej malym pradem, moze lepiej nie odpinaj akumulatora bo 98 rok to juz inny system sterowania i posiada pamiec i cos moze sie ulotnic,

Rok temu kiedy kupilem akumulator, zostawilem auto na prawie 2 tygodnie w Niemczech na mrozie pod chmurka, okazalo sie ze rozladowal sie totalnie ale naszczescie naladowalem i do tej pory nie zawodzi mnie.
 
 
Cez116

Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 4
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 23 Styczeń 2006, 22:23   

Witam. Do ladowania lepiej wypiac kleme "-" ze wzgledu bezpieczenstwa. Podczas ladowania moga wystapic przepiecia i uszkodzic elektronike ktora jest czula na takie eksperymenta. Wypiecie akumulatora spowoduje tylko przestawienie zegarka. Produceci zalecaja wrecz zeby wszelkie prace przy ukladach elektrycznych wykonywac po odlaczeniu akumulatora.
 
 
Gość

Wysłany: 25 Styczeń 2006, 07:44   

ładowałem na odpiętym akumulatorze i faktycznie po podłączeniu przestawił się tylko zegar. Wcześniej dzwoniłem do serwisu w Bielsku i mechanik powiedział,żeby nigdy nie ładować na podpiętym akumulatorze,bo prostownik daje czasem wyższe napięcie i może coś paść...
 
 
Adam8203 
C-180 sport

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Styczeń 2006, 09:53   

Czy to Meś czy skoda nie ładujemy akumlatora podłączonego do auta tak było zawsze. :)
 
 
Gość

Wysłany: 16 Czerwiec 2006, 19:31   

witam ja mam c180 95r i mam batdzo slaby akumulator chce go podlaczyc pod prostownimkk i niewiem czy moge go zabrac bez zadnych problemow do domu ??? pomozcie !!! dzieki
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 16 Czerwiec 2006, 20:47   

Golowy napisał/a:
witam ja mam c180 95r i mam batdzo slaby akumulator chce go podlaczyc pod prostownimkk i niewiem czy moge go zabrac bez zadnych problemow do domu ??? pomozcie !!! dzieki


Możesz go zabrać. Przestawi Ci się tylko zegarek. Przeczytaj posty powyżej. Opisywali tę kwestie.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
krzemo 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 97
Skąd: Wies Warszawa
Wysłany: 16 Czerwiec 2006, 22:14   

Ello,
Powierdzam slowa poprzednika - nic sie nie stanie - zegarek se przestawisz i moze komp sie restartuje co nie przeszkadza wlasciwie bo jak kazdy komp czasami resa potrzebuje a najwazniejsze dame trzymane sa w pamieci ktora naprawde ciezko wyczyscic:)
pozdr
krzemo
p.s.
Witamy nowego usera ktory zbombardowal nas pytaniami ktore juz wlasciwe byly wlacznie z odpowiedziami ale ja wybaczam bo w koncu ja ci polecilem to forum :)
 
 
 
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 19 Czerwiec 2006, 20:58   

Elektronik ,który jest zatrudniony w serwisie mercedesa, robi trochę na boku. Ostatnio robił test mojego C180 ESPRIT 1995r. w związku z problemami z klimatyzacją.
Na pytanie o odpinanie akumulatora np do ładowania, stwierdził "nie odpinać" lepiej ładować małym prądem bez odłaczania.
Dał przykład że np obecnie nowe BMW wogóle nie uruchomi się po wypięciu akumulatora.
Ja mam zawsze problem z wolnymi obrotami po odłączeniu akumulatora, które stabilizują się w drugim- trzecim dniu.
Wg mnie facet jest raczej dobry i wie co robi.
_________________
MB W202
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 20 Czerwiec 2006, 08:19   

s1951 napisał/a:
Elektronik ,który jest zatrudniony w serwisie mercedesa, robi trochę na boku. Ostatnio robił test mojego C180 ESPRIT 1995r. w związku z problemami z klimatyzacją.
Na pytanie o odpinanie akumulatora np do ładowania, stwierdził "nie odpinać" lepiej ładować małym prądem bez odłaczania.
Dał przykład że np obecnie nowe BMW wogóle nie uruchomi się po wypięciu akumulatora.
Ja mam zawsze problem z wolnymi obrotami po odłączeniu akumulatora, które stabilizują się w drugim- trzecim dniu.
Wg mnie facet jest raczej dobry i wie co robi.

Owszem, to prawda, że się nie uruchomi, ale ładuje się po odpięciu akumulatora! Jeżeli będziesz tak ładował "in situ" a prostownik szlag trafi i Ci zrobi przepięcie to może Ci na przykład komputer spalić... A to boli i bije po kieszeni.

Poza wszystkim, sprawdziłem w instrukcji fabrycznej, NIE WOLNO ŁADOWAĆ W POJEŹDZIE, NIE ODPINAĆ PRZY WŁĄCZONYM SILNIKU, najpierw odpiąć "-".

Pozdrawiam.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,106 sekundy. Zapytań do SQL: 9