Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z nawiewem
Autor Wiadomość
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 25 Czerwiec 2006, 19:28   Problem z nawiewem

Uporałem się z nieszczelnością i wymianą modułu klimatyzacji, co trochę grosza z kieszeni
ubyło, a dosłownie po dwóch dniach jest następny problem.
Od roku były niestabilne obroty dmuchawy, tzn w każdym położeniu przełącznika od 1 do 5
obroty dmuchawy samoczynnie podwyższały się i zmniejszały.
Czasem trzeba było pokręcić przełącznikiem i wrócić np w położenie 2 żeby uzyskać siłę nadmuchu odpowiadającą temu zakresowi.
Od wczoraj dmuchawa wyłącza się, po jakimś czasie włącza się. Jeśli się wyłączy to kręcenie przełącznikiem po innych zakresach nie włącza dmuchawy, a po paru minutach włącza się sama.
Pracuje bardzo niestabilnie, generalnie przy takich upałach nie dostarcza potrzebnej ilości zimnego powietrza. A jeżeli na parę minut się wyłączy, to w samochodzie robi się jak w piecu.
Mam nadzieję że nie padnie całkiem.
Będę zobowiązany za każdą wskazówkę, mam nadzieję, że to nie rezystory przed dmuchawą.
_________________
MB W202
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 25 Czerwiec 2006, 20:02   

Tam nie ma rezystorów przed dmuchawą (chociaż dziwię sie Twoim obawom, bo uszkodzenie rezystorów byłoby najtańszym wyjściem z sytuacji). Niestety jest to regulator elektroniczny - wielokrotnie droższy niż rezystory. Fiksować może sam regulator, może również wariować silnik (kończą się lub zawieszają szczotki). Regulator jest bezpośrednio koło silnika, całość umieszczona jest nad nogami pasażera. Dochodzi 12V, masa i napięcie sterujące. Można w prosty sposób całość zdiagnozować.
 
 
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 00:09   Problem z nawiewem

Nie mogłem czekać do jutra. Wymontowałem dmuchawę.Po podłączeniu pod prostownik 12V silnik pracuje. Po odłączeniu układu elektronicznego (chyba na forum nazywacie to jeżem) i bezpośrednim podłączeniu 12V do konektorków też silnik pracuje.
Szczotki są długości około 10 mm ( czy czas wymienić ? ). Wg mnie trochę ciężko obraca się wirnik, ale może szczotki trzymają. Nie ma żadnego luzu na łożyskach ślizgowych, posmarowałem po 3 krople olejem.
Komutator wyrobiony pod szczotkami ok 1 mm na średnicy. Po zamontowaniu są wszystkie prędkości dmuchawy. Dość wolno uzyskuje obroty (w kilka sekund) po włączeniu zapłonu.
Przetestuje przez kilka dni.
Nie wiem co jest grane.
_________________
MB W202
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 09:05   

Możesz jeszcze sprawdzić jak zachowuje się napięcie na kabelku sterującym (z tego co pamiętam zawiera się w granicach 0.6V minimalne obroty do 7V maksymalne) jeżeli będzie stabilne a obroty będą się zmieniać, to raczej wszystko wskazuje na regulator...
 
 
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 16:20   Problem z nawiewem

Może to zawieszające się szczotki, do dziś chodzi nienagannie.
_________________
MB W202
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9