Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Błąd P1227
Autor Wiadomość
Tomek.L 
2.2D Esprit 1998

Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 30
Skąd: Włocławek
  Wysłany: 18 Luty 2008, 20:57   Błąd P1227

Witam Kolegów, pozdrawiam i proszę o pomoc. W mojej C-klasie zapaliła się kontrolka EPC (wiem, wiem było ale przeczytajcie ). Auto przechodziło w tryb awaryjny ale nie kopciło i po ponownym rozruchu kontrolka gasła aby po kilku kilometrach zapalić się ponownie. Udałem się dziś do specjalisty i komputer pokazał - "kod błędu 1227 - czujnik położenia w pompie wtryskowej. Błąd elektryczny, obwód prądu". Po wykasowaniu przejechałem kilka km. kontrolka się nie pali ale błąd jest wykazywany. Do domu wróciłem bez przygód, na razie jest dobrze. Jednak w najbliższym okresie czeka mnie podróż w głąb Europy i nie chciałbym się zdziwić w jakimś pogańskim kraju. Czy mieliście już do czynienia z tym błędem, co mam sprawdzić, co zrobić. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Wszystkich :mb: , szerokiej drogi.
 
 
Funek 
W202 220D sedan


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 201
Skąd: Pułtusk/Warszawa
Wysłany: 18 Luty 2008, 23:10   

P1227 to nie dobrze poczytaj na forum o kontrolce EPC
nie ten kod kosztował 3,5 tys
to pompa lucasa no nie?

[ Dodano: 18 Luty 2008, 23:21 ]
http://www.w202.pl/viewto...der=asc&start=0

[ Dodano: 18 Luty 2008, 23:25 ]
http://www.w202.pl/viewto...der=asc&start=0
_________________
WIN WDB2021211A463889

Bez gwiazdy nie ma jazdy
R.A.F
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 19 Luty 2008, 11:51   

Tomek.L napisał/a:
czujnik położenia w pompie wtryskowej.


Udaj się do kogoś kto się zna na elektronice samochodowej, niech Ci posprawdza urządzenia sterujące pompą wtryskową, bo mechanik to Ci będzie zalecał wymianę pompy a to już kosztuje :!:
A pompę masz suchą :idea:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Tomek.L 
2.2D Esprit 1998

Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 30
Skąd: Włocławek
Wysłany: 19 Luty 2008, 15:38   

Pompa sucha, do tej pory auto sprawowało się idealnie, nawet teraz nie ma problemów z odpalaniem w każdych warunkach. Tak sobie myślę, że przed problemem miałem tylko 1/4 baku było dość ciepło a na drugi dzień chwycił mrozek - może jakaś woda. Z tymi mechanikami Jary niestety Masz rację, dziś telefon do firmy z Torunia (!?) i od razu diagnoza - pompa do wymiany. Czekam na trochę wolnego, podjadę do elektryka niech popatrzy na złącza. Czy czyszczenie elektrozaworu na pompie to skomplikowana czynność i czy niesie to ze sobą jakieś czynności o których trzeba pamiętać? Pozdrawiam, :mb: rulez
 
 
marcmerc 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 187
Skąd: Elbląg
Wysłany: 19 Luty 2008, 20:09   

no kolego nie jest to mechaniczna usterka pompy tylko tak jak powiedzial ci spec i komp uklad elektryczny i skoro jest uszkodzony czujnik polożenia ale czy na pewno w pompie wtryskowej czy nie przypadkiem czujnik polożenia pedalu gazu bo przy takiej usterce pojawia się wlasnie sygnalizacja kontrolki EPC poczytaj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=1776
_________________
okazuje się że mercedes i BMW są w stanie stać na jednym podwórku
w202 c250 WDB2021251F056553
E39 523i, same automaty
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 19 Luty 2008, 20:11   

Tomek.L napisał/a:
Czy czyszczenie elektrozaworu na pompie to skomplikowana czynność i czy niesie to ze sobą jakieś czynności o których trzeba pamiętać


Nie jest to skomplikowana czynność :idea: A czy robiłeć coś ostatnio (np. wymiana filtra paliwa) co mogło spowodować zapowietrzenie układu zasilania :?: Sprawdź czy nie masz powietrza w przewodach, niesprawne odpowietrzenie zbiornika paliwa itp. :mb:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Tomek.L 
2.2D Esprit 1998

Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 30
Skąd: Włocławek
Wysłany: 20 Luty 2008, 09:05   

Filtry, oleje wymieniałem w listopadzie i aż do tej pory nic się nie działo, elektronik wykasował mi błąd a dziś sprawdzi co :mb: zaleca w jego przypadku. Jeżdżę już 2 dni (odpukać) i nic się nie dzieje ale błąd w pamięci siedzi. Zobaczymy. Dziękuję Wszystkim za pomoc ( Jary! ). Odezwę się co dalej. Szerokiej i przyjemnego dnia.
 
 
biala_gwiazda 

Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: Bytom
Wysłany: 30 Czerwiec 2008, 11:24   

No i jak skończyła się sprawa z tym błedem P1227? Mnie tez czasami zapala sie EPC i wychodzi taki błąd.
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 30 Czerwiec 2008, 19:54   

w pamieci zawsze zostaje kod tego bledu, jezeli zostal skasowany i jnie nadal pojawia to program mechanika jest jakis nie tak


co do czyszczenia czujnika w pompie???

a czy magnes staly ( czy cewke szczelnie oblana) trzeba czysciec???
i ciekawe co moglo go tam zabrodzic- owszem polaczenia elektryczne w kostce itp moga sie zabrudzic ale ten czujnik to raczej nie
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Tomek.L 
2.2D Esprit 1998

Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 30
Skąd: Włocławek
Wysłany: 1 Lipiec 2008, 07:51   

Skończyło się wizytą w Pezalu (Gdańsk) - koszt 3000 zł, wymiana czujnika, zwory elektrozaworu, przy okazji uszczelnienie i kalibracja. Teraz bez zarzutu. Niestety drogo ale jak mówiła bardzo miła pani z gdańskiej firmy to jedyna rzecz która w Celinkach się psuje - a przy naprawie wstawiają już podzespoły Boscha więc powinno być dobrze. Jak pisali koledzy z forum można gdzieś coś kupić taniej (elektronika i czujniki), można taniej a nawet samodzielnie uszczelnić ale ja nie mam niestety ani warunków lokalowych ani sprzętowych żeby się za to brać samodzielnie. Pozdrawiam i życzę Wszystkim udanego urlopu. T
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,122 sekundy. Zapytań do SQL: 10