Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Styczeń 2012, 20:59
Wyje most w MERC C-180 1.8 96r
Autor Wiadomość
amgfan 


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 13
Skąd: Lublin
  Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 12:52   Wyje most w MERC C-180 1.8 96r

Witam kupiłem niedawno nową :mb: jest to wersja Elegance z 96r i silnikiem 1.8 w benzynce, moj problem polega na tym ze przy predkosci powyzej 30 km/h "wyje" tylny most! :evil: na luzie objaw ustaje. Czy moze ktos podpowiedziec jak sie tego odglosu pozbyc jakie sa metody naprawy lub obsługi tego niedomagania no najważniejsze czyli dlaczego wyje i co????!!!!Z góry dzieki za odpowiedzi!pozdrawiam.
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 12:58   

no cóż... przyczyny mogą byc całkiem proste:

- spory przebieg (powyżej 400.000)
- spory przebieg (powyżej 400.000)

ewentualnie jeszcze może być spory przebieg twojego samochodu ;)

a tak na powaznie - sprawdź czy masz olej w moście - jeżeli nie ma to też masz przyczyne.... tak czy inaczej uzupełnij olej - jak bedziesz miał szczęście, to może objawy ustąpią

ogólnie rzecz biorąc to jest kiepski temat - mało który mechanik będzie sie chciał podjąć naprawy mostu, a jeżeli już takiego znajdziesz, to pewnie słono za to będzie chciał

moja rada (wiem, ze niepopularna) - szukac nowego mostu

i druga rada - serwisy mercedesa oferują mozliwość zakupu części regenerowanych - most również do nich nalezy. może warto przed zakupem nowego (używanego) zadzwonić do serwisu i spytać sie ile kosztuje regenerowany tylny most
 
 
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 14:49   

ja mialem walnięte lożyska w moscie i wyło bez wzgledy czy byl na biegu czy na luzie, wiec moze to nie most a jakeis loysko w skrzyni?
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 15:17   

smochy_bronx napisał/a:
ja mialem walnięte lożyska w moscie i wyło bez wzgledy czy byl na biegu czy na luzie, wiec moze to nie most a jakeis loysko w skrzyni?


ale kolega pisze, ze na luzie nie wyje - wiec łożysko odpada. poza tym pisze, że wyje most - a to do skrzyni jest daleko ;)
 
 
potaki

Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd: lublin
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 15:37   

Jeżeli na luzie nie wyje to najprawdopodobnie masz uszkodzone lozyska piast lub tylko jedno (lewe lub prawe) miałem tak w w124
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 16:15   

amgfan

zanim zaczniesz cokolwiek robic, to sprawdz ilość oleju w tylnym moście oraz (na wszelki wypadek) w skrzyni biegów. oczywiście warto by sprawdzić jaki jest luz wewnątrz dyferencjału - ale to juz raczej sprawa dla doświadczonego mechanika

sprawdz poziom oleju !! - podstawa
 
 
Saddam2005 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 178
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 21:29   

u Mnie było tak ze jak dodawałem gazu to nie wyło, a jak puszczałem gaz(hamowanie silnikem) to wyło...i sie okazał olej
_________________
W202 C220 Diesel, Esprit 1995:D
 
 
 
amgfan 


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 23:58   

potaki napisał/a:
Jeżeli na luzie nie wyje to najprawdopodobnie masz uszkodzone lozyska piast lub tylko jedno (lewe lub prawe) miałem tak w w124

łożyska raczej odpadają ponieważ wycie dobiega wyraźnie z mostu, co do wysokiego przbiegu to raczej odpada mam pełną dokumentacje z serwisu i kupiłem auto ze sprawdzonego źródła.wie ktoś jaki olej byłby do mostu najlepszy??posłucham i zaczne od wymiany oleju...
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 07:57   

w ASO sprzedają odpowiednie oleje do mostów - myślę, że nie warto kombinowac i kupowac od niezależnych dostawców. tym bardziej, ze o ile pamiętam olej do mostów MB jest "specjalistyczny"

jeżeli w moście było mało oleju to masz jeszcze jakąś nadzieje. jeżeli natomiast okaże się , że oleju było OK, to czekają cie wydatki

[ Dodano: 16 Kwiecień 2008, 07:58 ]
"mam pełną dokumentacje z serwisu i kupiłem auto ze sprawdzonego źródła"

nie chce byc złośliwy, ale kogokolwiek byś się nie spytał na forum to też ci to samo powie :)
 
 
Igor00 


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 08:22   

U mnie tez wyje tylny most na biegu ale raczej jest to spowodowane przebiegiem 375 tys robi swoje
_________________
W202 C180 Classic 93'
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 08:59   

Igor00 napisał/a:
U mnie tez wyje tylny most na biegu ale raczej jest to spowodowane przebiegiem 375 tys robi swoje


z przebiegiem to jest różnie - ja miałem okazje zetknąć się z w123 300d które miało ok. 0.5 mln i most nie wył - jedyne co trzeba było zrobić to wymienić uszczelnienie wałka atakującego i półosi

kondycja mostu jest w dużej mierze uzależniona od warunków eksploatacji - sprawdzania poziomu oleju, wymiany uszczelnień (jeżeli zachodzi taka potrzeba) oraz od "ciężkości" prawej nogi..... :) - co niewielu użytkowników chce zdawać sobie sprawę uważając, że MB jest niezniszczalny.
 
 
carlos 


Pomógł: 30 razy
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 1055
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 12:22   

Daniel napisał/a:
z przebiegiem to jest różnie - ja miałem okazje zetknąć się z w123 300d które miało ok. 0.5 mln i most nie wył - jedyne co trzeba było zrobić to wymienić uszczelnienie wałka atakującego i półosi

123 miało jednak trochę inne i lepsze mosty.
ja ze swojej strony proponuje zalać jakiś gęstszy olej
_________________
ex:W 202 C 200 CDI '99
W 246 B 180 CDI '14
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 13:16   

carlos napisał/a:
123 miało jednak trochę inne i lepsze mosty.
ja ze swojej strony proponuje zalać jakiś gęstszy olej


czy inne? - tu się zgadzam

czy lepsze? - sprawa dyskusyjna - mi się wydaje, że takie same (układ różnicowy bez blokady z przekładnia hipoidalną)

ale porównując ten samochód (c180) z beczką miałem co innego na myśli

silnik w c180 jest najsłabszy oraz generuje najmniejszy moment obrotowy (a on odpowiada za obciążenia układu napędowego). więc jeżeli ktoś twierdzi, że mu most wyje jednoczesnie nia ma przebiegów rzędu 400.000 lub więcej km to oznacza, że awaria nie jest wynikiem normalnego zużycia, tylko błędu eksploatacyjnego.

Od 1972 roku MB wprowadził do produkcji zmodernizowane skrzynie biegów oraz tylne mosty i od tej chwili uważa się te elementy za "niezniszczalne" - czyli ich żywotność jest określana bardzo wysoko

samochod z silnikiem benzynowym o pojemności 1800cm3 (bez kompresora) nie jest w stanie w normalnych warunkach eksploatacji "zajeździć" tylnego mostu. jeżeli takowa awaria ma miejsce, to jej przyczyną może być "skatowanie" samochodu (drifting itp.)

uwaga na temat gęstszego oleju jest słuszna - oczywiście nie rozwiąże to problemu, ale może pozwoli jeździć i szukać innego mostu (polecam olej o SAE 140 - pytać się w serwisach samochodów ciężarowych)
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 16:36   

A tak BTW, w jakis sposob sprawdzic poziom oleju w moscie, czy mozna zrobic to samemu?
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 18:53   

uve napisał/a:
A tak BTW, w jakis sposob sprawdzic poziom oleju w moscie, czy mozna zrobic to samemu?


na moscie masz dwie śruby imbusowe: jedna na dole (do spuszczania oleju) a drugą z boku. i właśnie ta służy do nalewania oleju oraz do sprawdzania jego stanu. jak odkręcisz tą boczną to powinien sączyc się olej, ewentualnie po "zamoczeniu" palca powinien siegac do krawędzi otworu - jeżeli tak jest to ok. jeżeli nie to trzeba uzupełnic, pod warunkiem gdy wiesz jaki olej tam był wczesniej zalany. jeżeli tego nie wiesz, to wymieniasz wszystko - polecam ten dostępny w ASO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,173 sekundy. Zapytań do SQL: 10