Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy!!Katastrofa!!Nie wiem co dalej!
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 22 Październik 2006, 22:05   Pomocy!!Katastrofa!!Nie wiem co dalej!

Witam wszystkich uzytkownikow forum.Mam na imie Marcin i jestem tu nowy.Od kilku dni jestem posiadaczem Mercedesa C 200 W202 z 1999 roku.2 litry benzyna, automat. Auto kupilem niesprawne. Samochod po stluczce stal dlugi czas w ubezpieczalni. Po wlozeniu akumulatora (stary rozladowany) samochod odpalil, lecz przez pierwsze kilka minut silnik strzelal - jakby w filtr powietrza i pracowal nierowno. Po rozgrzaniu sie silnik zaczyna pracowac rowno lecz wchodzi na obroty z opoznieniem i tylko do 4000. Czasami po takim przegazowaniu auto po zejsciu na wolne obroty nie chodzi na wszystkich cylindrach.Pomaga wtedy zgaszenie silnika i ponownie uruchomienie.
Strzelanie pojawia sie tylko przy zimnym silniku.
To nie koniec moich problemow...automatyczna skrzynia jest w trybie serwisowym (jeden bieg do przodu i wsteczny).
Bede wdzieczny za pomoc i wskazowki co dalej robic.
Z gory dziekuje!
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Październik 2006, 00:18   

To czemu nie sprawdziłeś autka przed zakupem? Ja niestety pomóc Ci nie moge, ale naprawa nieraz jest małoopłacalna (zależy ile się dało za auto). A stłuczka czołówka??
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
Gość

Wysłany: 23 Październik 2006, 01:06   

byl przetarty bokiem blotnik i dzwi ale za 400zl kupilem w kolorze i bez lakierowania sie obejdzie a dalem 9 tys pln.pozdrawiam i prosze o jakies info co do silnika
 
 
Marek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 115
Skąd: Bielsk
Wysłany: 23 Październik 2006, 13:16   

Kolego radziłbym jechać gdzieś na diagnozę kompuerową skrzyni i silnika. Przyczyną strzelania może być przepływomierz ale trzeba to sprawdzić. Podjedź do warszatu Bosch Service - chłopaki Ci sprawdzą co może być. Wkręcanie się na obroty sprawdzałeś na postoju (na postoju ma ograniczenie do 4tyś) czy podczas jazdy? Jeśli na postoju to sprawdź podczas jazdy.

Pozdrawiam i informuj jak coś się dowiesz :)
_________________
Czarna gwiazda C180 99r.
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Październik 2006, 16:05   

Jeżeli obroty sprawdzałeś na luzie (bądz w automacie P/N) i dochodzą do 4kRPM to normalna sprawa - u mnie jest to samo. Silnik bez oporów nie powinien wchodzić na zbyt wysokie obroty... a napewno nie gwałtownie. Dlatego jest to ograniczne do 4kRPM.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Gość

Wysłany: 23 Październik 2006, 23:34   

dzieki za wskazówki sprawdzalem na postoju ale mimo wszystko wkreca sie strasznie nierówno i czasami po takiej przegazówce gubi jeden cylinder , po ponownym odpaleniu chodzi juz równo nie wiem co sie z nim dzieje ? pozdrawiam i bede wdzieczny za dalsza pomoc
 
 
Gość

Wysłany: 24 Październik 2006, 06:42   

Diagnoza komputerowa będzie jak najbardziej konieczna, jednak po długim postoju auta na pewno wymieniłbym świece, przewody zapłonowe, olej oraz filtry (z filtrem paliwa na czele).
 
 
a_s15 

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 10
Skąd: lubań
Wysłany: 25 Październik 2006, 16:51   daj namiar na tak okazyjną cene w202

właśnie szukam takiego ,ale w kombi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 10